Pochod Přes tři hrady

Ačkoli jsme od dnešního dne očekávali déšť a přeháňky, počasí se umoudřilo a bylo nádherně. Pochod se vydařil a s rekordním množstvím lidí (kolem 10 000!) proběhl
9. května 2015 už 41. ročník.

S vysokým množstvím turistů, cyklistů a kočárkářů spíš než jako pochod vypadala dnešní túra jako přesouvání davů… Tvořily se zácpy, po cestě nás stánkaři lákali cukrovou vatou a balónky, ztrácela se romantika z krajiny a přírody. Nebyl čas se zastavit a kochat, dav nás neúprosně táhl vpřed.

Přesto se nám pochod líbil, vybrali jsme si trasu tradičních 15. kilometrů a výchozí cíl v Sopotnici. Trasa nás netáhla na Hranice, ale podél řeky Orlice, tudíž jsme měli příležitost si detailně prohlédnout vesnici. Po cestě jsme potkávali mnoho známých tváří, neboť tu byli účastníci z blízka i daleka. Líbila se nám také častá příležitost se osvěžit ve stáncích, kde připravovali baštu také českorybenští hasiči (a hasičky).

Nevynechali jsme ani příležitost navštívit hrad Litice, který nás mile překvapil novým detailním modelem hradu, umístěným v sále v prvním patře. Na Potštejně byla možnost dojít a odpočinout si pod hradní kaplí.

Trasu jsme hravě zvládli za 3,5 hodiny… Více obrázků v Galerii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>